Fakti Raksti

25 Interesanti Fakti Par Tetovējumiem

1. 2008. gadā, Kalifornijas Bandas dalībnieks vārdā Antonijs Garsia tika arestēts par braukšanu ar nederīgu vadītāja apliecību. Policijas darbinieks pamanīja viņa tetovējumu uz krūtīm, kurā atainota laupīšana un slepkavība pie dzērienu veikala, kas 2004. gadā tika atzīta kā neatklāta un ieguva noilguma statusu. Tetovējums bija tik precīzs, ka seržants Kevins Loids to nosauca par “notikuma vietas skici un atzīšanos”. Antonija tetovētājs pat bija pamanījies uztetovēt precīzu ložu trajektoriju. Pēc nopratināšanas viņš atzinās izdarītajā un tika notiesāts.

2. Krūts vēža izdzīvotājas no visas pasaules līdz pat Mazā Vinnija Tetovēšanas salonam Baltimorā. Mazais V ir Pasaules slavens kā “Krūtsgalu tetovējumu Mikelandželo”. Viņš kosmētiski uztetovē izsmalcināti teksturizētas oreolas uz sievietēm, kuras savas zaudējušas mastektomijas rezultātā.

3. Aktierim Stefanam Boldvinam uz kreisā pleca ir tetovējums, kurā ir iniciāļi “HM”, kas nozīmē Hanna Montana. Viņš šo tetovējumu ieguva pēc pakta ar Mailiju Sairusu un Kailu Bellu, lai viņam tiktu atļauja piedalīties šovā. Bet šovā viņš tā arī neparādījās un kopš tā brīža minējis, ka šo tetovējumu nožēlo.

4. Futbolists Kristiano Ronaldo nav neviena tetovējuma tikai tāpēc, ka viņš regulāri ziedo asinis un tetovējuma iegūšana viņam to liegtu sešus mēnešus.

5. Aktieris Vins Dīzels spēlē spēli Dungeons and Dragons jau 20 gadus un filmējoties filmai xXx, viņam uz vēdera filmā ir neīsts tetovējums ar savu spēles pseidonīmu “Melkor”.

6. Kad Vigo Mortensens filmējās “Eastern Promises”, viņa neīstie tetovējumi izskatījās tik īsti, ka Londonas krievu restorānos viss kļuva kluss aiz bailēm. Līdz ko Mortensens atklāja savu identitāti un paskaidroja, ka tie domāti tikai filmai. Kopš tās dienas viņš vienmēr nomazgāja neīstos tetovējumus, kad devās prom no filmēšanas laukuma.

7. ASV ir ziedojumu fonds, kas saucas “Clean State Org” un tas paredzēts, lai bijušie bandu dalībnieki varētu ar atlaidi noņemt tetovējumus, kas saista viņus ar pagātni.

8. Aktierim Džonijam Depam un kādam nevainīgam vīrietim, kurš pavadīja 18 gadus ieslodzījumā, kas paredzēts uz mūžu, Damienam Ekolam, ir vienādi tetovējumu. Džonijs Deps viņam palīdzēja izkļūt no Arkanzasas mūža ieslodzījuma cietuma.

9. Padomju Savienībā ieslodzītie mēdza tetovēt Ļeņina un Staļina portretus, jo sargiem nebija ļauts šaut uz savu nacionālo līderu attēliem.

10. Firmai “Macy’s” logo vienmēr ir bijusi sarkana zvaigzne, jo tās izveidotājam R.H. Marcy ieguva tetovējumu ar tādu zvaigzni, kad tīņa vecumā strādāja uz vaļu medību kuģa.

11. Japānā, sievietes no cilts Ainu mēdza uztetovēt milzīgas lūpas uz sejas kā brieduma simbolu un, lai atbaidītu ļaunos garus.

12. Stanislawa Zambryska jeb vecmāte, kas bija atbildīga par vairāk kā 3000 dzemdībām Aušvicas nometnē, piekopa metodi kā iezīmēt bērnus ar “tetovējumu”, kas nebūtu pamanāms SS sargiem ar cerību, ka nākotnē būs iespēja šos bērnus atrast un nogādāt pie savām mātēm. Daudzas mātes mierināja doma, ka kaut kad nākotnē viņas varēs savu zaudēto laimi.

13. Traviss Viljams, publisks aizstāvis ASV, uztetovē katra klienta vārdu, kura tiesas procesu ir zaudējis. Līdz 2013. gadam viņam uz kakla ir tikai seši vārdi.

14. Amerikāņi katru gadu tetovējumiem iztērē aptuveni 1,65 miljardus dolāru.

15. Leduscilvēks Ötzi jeb vecākajai dabīgajai cilvēka mūmijai bija daži oglekļa tetovējumi, ieskaitot grupas ar īsām paralēlām, vertikālām līnijām abās pusēs mugurkaula jostas daļai, krucifikss labās kājas ceļgala locītavas iekšpusē un vairākas zīmes uz potītēm.

Maika Taisona Tetovējums16. Maika Taisona tetovētājs iesūdzēja Warner Bros. par Maika Taisona tetovējuma dizaina izmantošanu filmā Hangover 2.

17. Organgutāns vārdā Sibu Apeldronas zoodārzā (Nīderlande) noraidīja visus mēģinājumus viņu sapārot ar sieviešu kārtas orangutāniem. Viņš izrādīja interesi tikai par sievietēm, kopējām un specifiski – blondīnēm ar tetovējumiem.

18. Pirms tetovēšanas ierīcēm, ko mūsdienās lieto tetovējumu mākslinieki, bija elektriskā pildspalva, ko izgudrija Tomass Alva Edisons 1876. gadā. Tā sākumā bija domāta kā dublēšanas ierīce, bet 1891. gadā tika atklāts, ka Edisona mašina varētu tikt pārtaisīta, lai tā varētu ievadīt tinti zem ādas. Vēlāk tā tika papildināta ar trubiņu un adatu sistēmu, lai nodrošinātu tintes uzglabāšanu tetovēšanas mašīnā.

19. Japānā cilvēkiem, kuriem redzami tetovējumi aizliegts atrasties daudzas pludmalēs un gandrīz visās publiskajās pirtīs, jo tetovējumi tiek asociēti ar Jāpāņu mafiju (yakuza).

20. Otrā Pasaules Kara laikā, Vācu karavīriem uz rokas tika uztetovēta viņu asinsgrupa. Šis tetovējums kalpoja kā ātra iespēja identificēt karavīra asinsgrupu, ja bija nepieciešama asins pārliešana. Kad karš beidzās, asinsgrupas tetovējums palīdzēja, lai identificētu bijušos karavīrus un uzsāktu kriminālvajāšanu vai dažos gadījumos – sodītu ar nogalināšanu.

Kuģotāju Tetovējumi21. ASV kuģotāju tradīcija notetovēties sākās tāpēc, lai pierādītu savu Amerikas pilsonību un izbēgtu no piespiedu dienesta Royal Navy.

22. Pēc Singapūras krišanas Otrajā Pasaules Karā, Japāņi nogalināja visus vīriešus ar tetovējumiem dēļ uzskata, ka tie noteikti ir Triādes (mafijas) dalībnieki.

23. Filmā Enola galvenajai varonei uz muguras ir tetovējums, kas atspoguļo karti un ķīniešu heroglifus. Šie heroglifi patiesībā ir koordinātas uz Everesta kalnu.

24. Melnā tetovējumu tinte bieži tiek gatavota no sadedzinātiem dzīvnieku kauliem.

25. Aktieris Šons Pens ir tetovējumu mākslinieks. Viņš uztetovēja Deividam Speidam tetovējumu uz kreisās rokas, kur attēlots Kalvins (No Calvin and Hobbes komiksa).

 

Atstāj komentāru