Padomi Raksti

Viegla formula perfektam miegam un enerģijas pilnam rītam

Kā pamosties no rītiemKatram ir savs rituāls kā pamosties. Citi domā, kas viņus sagaida jaunajā dienā vai uzreiz raksta dienasgrāmatā jaunu lapu. Citi tradicionāli nospiež modinātāju un atguļas “uz vēl piecām minūtēm”, citi var pavisam vienkārši pamosties un celties jaunai dienai. Gregam Balantainam, fitnesa trenerim, ir blogs, kurā viņš ir raksta par veselīgu uzturu un laicīgu celšanos. Viņš izgatavoja formulu, kas saucas “10-3-2-1-0” un tā veidota, lai palīdzētu Tev pamosties ar sajūtu, ka esi atpūties un enerģijas pilns.

Mēs PRIEKI.LV gribam padalīties ar šo vienkāršo formulu, lai tu varētu baudīt labu miegu. Arī mēs šovakar izmēģināsim un, cerams, beidzot izbaudīsim kvalitatīvu miegu un pamodīsimies laicīgi un enerģijas pilni!

 

  • 10 stundas pirms miega: vairs nekāda kofeīna
  • 3 stundas pirms miega: vairs nekāda ēdiena vai alkohola
  • 2 stundas pirms miega: vairs nekādu darbu
  • 1 stunda pirms miega: vairs nekāda TV, datora vai viedtālruņa
  • 0: skaits, cik reizes vari spiest “atlikt” pogu modinātājam no rīta.

Desmit stundas: šis ir laiks, kas nepieciešams, lai tavas asinis attīrītu sevi no stimulējošā efekta, ko rada kofeīnu saturoši dzērieni un cukuroti ēdieni (kafija, zaļā vai melnā tēja, Coca-Cola, enerģijas dzērieni, šokolāde un tamlīdzīgi).

Trīs stundas: tavam ķermenim nepieciešams atpūsties bez enerģijas patērēšanas uz vakariņu sagremošanu vai tikšanu galā ar efektiem, ko rada alkohola patērēšana.

Divas stundas: laiks beigt visas ar darbu saistītās aktivitātes – izbeidz pat domāt par darbu. Tam būs gana laika nākamajā dienā.

Viena stunda: izslēdz visas ierīces – laiks beigt zvanus, epasta apskatīšanu, tērzēšanu sociālajos tīklos un vispār darbības, kas saistītas ar ekrānu. Dod savām acīm un prātam mazliet atpūtas.

Nulle: ja tu izkāp no gultas uzreiz pēc tam, kad modinātāja signāls noskanējis un nenospied “atlikt” pogu, tu izveidosi ieradumu celties bez vajadzības pēc īstermiņa miega, kas parasti arī rada noguruma sajūtu. Starp citu, runā, ka ieradums veidojas 28 dienu laikā – pacenties mēnesi pamosties bez “atlikt” pogas un ieradums būs rokā!

Ja tu sekosi šai formulai, tavs miegs būs dziļš un atjaunos gan prātu, gan ķermeni. Un no rīta modīsies atpūties un gatavs sasniegt visu, kam pievērsīsi uzmanību, jo tā būs vairāk koncentrēta.

Saldus sapņus!

Atstāj komentāru