Kāds Facebook lietotājs Gatis Ozoliņš publicējis pamācību – kas ir propaganda un kā cīnīties pret pēdējā laikā sociālajos tīklos tik bieži redzamo propagandu. Viņa rakstu un pamācību, skatīt zemāk:

Pēdējo nedēļu laikā saradīti neskaitāmi mistiski ziņu portāli latviešu valodā, kas publicē melīgas propogandas ziņas musinot atlaist Saeimu. Arī Facebook šodien ir pilns ar zemas kvalitātes ierakstiem, kuros ir nogānīta Latvijas valsts. Blakus muļķīgām ziņām kā, piemēram, kādas lokāla mēroga zvaigznes publiskai necenzētai uzvedībai koncerta laikā vai neapmierinātībai ar budžeta pieņemšanu tiek iepītas arī idejas, ka Latvija ir neizdevusies valsts, valdība ir zaglīga un nespējīga, mīlu Latviju, bet nemīlu šo valsti – tādēļ ir nepieciešams kaut ko mainīt.

Jāsaprot, ka tieši šādi arī hibrīdkarš noteik un tieši šīs ir hibrīdkara metodes. Rezultātā sabiedrība tiek musināta, sēta neziņa, radīta trauksme un neapmierinātība ar pastāvošo valsts iekārtu. Informācijas kara starpmērķis šādi tiek sasniegts.
Atļaušos citēt Dace Kalniņa vakardienas postu: “Ņemiet vērā, ka tikko esošā valdība tika gāzta Igaunijā, pie varas nākot Saskaņas ekvivalentam – Centra partijai, pēdējā laikā Kaļiņingradā ir sakoncentrēti vairāk kā 220 tūkstoši Krievijas armijas karavīru, un vairākas divīzijas plānots sūtīt uz Baltkrieviju.”

Kā jau minēju tam visam paralēli ir radītas neskaitāmas melīgu informāciju saturošas lapas un kremļeboti pārpludina ar informāciju sociālos tīklus. Secinājums ir viens – Hibrīdkarš jau ir mūsu pagalmā un propaganda ir viens no galvenajiem ieročiem!

Kā cīnīties pret hibrīdkara ietekmi ikvienam jau šobrīd!

Facebook algoritms ir vērsts uz to, lai pēc iespējas labāk “apmierinātu” mūsu nepieciešamību pēc informācijas, kura mums patīk. Facebook vēro mūsu uzvedību, intereses un attiecīgi pielāgo newsfeed ko mums rādīt. Līdz ar to ne viss, ko publicē mūsu draugi tiek mums parādīts. Ziņas, kuras nevienam neinteresē un ar kurām neviens nedalās, nekomentē vai nelaiko netiek tālāk izplatītas.

Vai tiešām? Es pats jau esmu hibrīdkara ierindnieks?

JĀ – tiklīdz Tu komentē, šēro vai laiko šos postus TU kļūsti par hibrīdkara bandinieku, kurš lieliski izpilda mērķi – izplata melīgo informāciju tālāk! Šajā gadījumā nav tik svarīgi, ka esi pateicis – esmu pret šiem meliem. Svarīgi ir tas, ka informācija, kas satur vēlamos melus tiek izplatīta tālāk Taviem draugiem, draugu draugiem un visai sabiedrībai.

Kā man rīkoties?

Jāsaprot to, ka tieši TU ar savu iesaistīšanos esi hibrīdkara elements. Neļauj sevi izmantot kā bandinieku uzbrucēju rindās!
Neizplati tālāk melīgu informāciju. Nelaiko, nešēro, nekomentē! Atstāj bez ievērības. Jo mazāku ievērību sasniegs šī ziņa jeb propaganda, jo mazāka būs ziņas sasniegtā auditorija.

Rīkojies aktīvi pret propagandu! Tas darās šādi:

1. Nospied paslēpt ierakstu

propaganda

2. Nospied redzēt mazāk ierakstus no…

propaganda

3. Nospied slēpt visu no…

propaganda

Rīkosimies visi pret hibrīdkara propogandu!

Šādas proaktīvas rīcības rezultātā Facebook algoritmi pamanīs to, ka Tu nevēlies ieraudzīt šādas propagandas ziņas. Ja darīsim to visi kopā šādas ziņas iegūs negatīvu popularitāti un netiks izplatītas ne tikai Tev, bet arī pārējai sabiedrībai.
Jāsaprot, ka tieši Tava rīcība šeit un tagad var ietekmēt cīņu pret hibrīdkaru, jo melīga propaganda un tās izplatīšana ir viens galvenajiem balstiem šajā cīņā. Neļaujot sevi izmantot kā informācijas izplatītājus mēs padarīsim nespējīgu galveno hibrīdkarta ieroci – efektīvu informācijas izplatīšanas kanālu.

Es nepažēlošu sava uzņēmuma līdzekļus samaksājot tos Facebook, lai šī ziņa tiktu izplatīta pēc iespējas plašāk un lai mums izdotos attīrīt šo sociālo vidi no melīgas un musinošas propogandas. Vienlaikus lūdzu jums palīdzēt mums visiem, nospiežot share, like vai iekomentēt šo ziņu, lai pēc iespējas vairāk mūsu sabiedrības uzzinātu kā efektīvi cīnīties pret melīgu propagandu!

1 komentārs

Atstāj komentāru