Fakti Raksti

Retais vien zin par bumbvedēju, kas ietriecās Empire State Building

Visi atceras 11. septembra notikumus 2001. gadā, kas satricināja visu pasauli, bet ļoti daudzi ir aizmirsuši, ka tā nav pirmā reize, kad kāda ASV nozīmīgākā ēka cieta aviokatastrofā.

Nedaudz vairāk kā pirms 70 gadiem B-25 Mitchell bumbvedējs veica kārtējo pārlidojuma misiju, kurā pārveda personālu, bet nekad tā arī nenonāca galamērķī, jo sadūrās ar Empire State Building debesskrāpi.

1945 gada, 28. jūlijā lidmašīna lidoja uz Ņuarkas lidostu no Bedfordas Armijas gaisa telpas pieprasot nolaišanās atļauju. Pilotam Viljamsam Franklina Jaunākajam tika ziņots, ka redzamība ir ļoti slikta, bet pilots neņēma vērā brīdinājumu un turpināja lidojumu.

Tad arī notika neiedomājamais. Viņš pēc mirkļa kļuva dezorientēts dēļ biezās miglas un tā vietā, lai pie Chrysler ēkas nogrieztos uz kreiso pusi, tas nogriezās uz labo.

Aptuveni 9:40 no rīta viņa vadītais lidaparāts ietriecās Empire State Building debesskrāpja ziemeļu pusē starp 78. un 80. stāvu. Tas atstāja iespaidīgu caurumu un viens no lidmašīnas dzinējiem gar ēkas malu aizlidoja kvartālu tālāk un piezemējās no 900 pēdu augstuma, pēc tam aizdegoties. Otrs dzinējs nokrita pa lifta šahtu, kur tas aizdegās un tā liesmas tika kontrolētas tikai pēc 40 minūtēm.

Tajā dienā dzīvību zaudēja 14 cilvēki. Līdzās bumbvedējam Smitam bija arī seržants Kristofers Dimitrovičs un aviācijas mehāniķis Alberts Perna. Pilots divas dienas vēlāk tika atrasts ēkas pašā apakšā, lifta šahtā. Lai gan vienai sievietei ļoti paveicās, lifta operatorei Betijai Lū Oliverai izdevās izbēgt.victims

Viņa bija ievainota no sadursmes, bet, kad glābšanas vienība centās viņu transportēt ar liftu, viņi neapzinājās, ka tas ir nestabils. Kabeļi trūka un Betija nokrita 75 stāvus zemāk.

Brīnumainā kārtā Betija izdzīvoja kritienu un viņa tika ierindota Ginesa Pasaules Rekordu grāmatā kā izdzīvojusī pēc lielākā kritiena ar liftu.

 

Spītējot traģēdijai, ēka nākamajā pirmdienā jau bija atvērta dažos stāvos. Un zudušais akmens kalpo kā atgādinājums par vietu, kurā notika sadursme.

Avots: Unilad.co.uk

Atstāj komentāru