Raksti

Pēdējais cilvēks, kas dzimis pirms 1900 gada, atklāj noslēpumu garai dzīvei

Itāliete Emma Morano vecākā persona uz zemes

Diemžēl, būt vecākajam cilvēkam pasaulē nozīmē, ka šis tituls nav diez ko ilgstošs. Tāda ir dzīve. Bet katrai “jaunajai” vecākajai personai uz zemes tiek uzdots jautājums: “Kāds ir noslēpums tik ilgai dzīvei?”

Pēc tam, kad 116 gadus vecā Sjūzena Mušata Džonsa pagājušajā nedēļā devās aizsaulē, titulu Pasaulē vecākais cilvēks pārņēma Emma Morano. Viņas dzimšanas diena ir 1899. gada 29. novembris. (Viņai arī ir 116 gadu). Emma dzimusi Itālijā.

Viņa atklāja, ka viņas noslēpums tik ilgai dzīvei ir divas jēlas olas un 100 gramu jēla steika katru dienu.

Itāliete Emma Morano vecākā persona uz zemes

 

Pretīgi, vai ne? Ja vien neesi viens no tiem dīvainajiem cilvēkiem, kurš steiku ēd ļoti maz apstrādātu, šaubos, ka drīzumā šo metodi mēģināsi.

Kad Emma bija tīņu vecumā, viņas ārsts ieteica ēst jēlas olas, lai ārstētu anēmiju. Un šis pieradums saglabājies vēl šodien.

Emma paskaidro, ka arī aiziešana no nelaimīgas laulības ir viens no iemesliem ilgai dzīvei. Viņa aizgāja no sava vaīra 1938. gadā, jo nevēlējās, ka pār viņu kāds dominē un ir joprojām ir viena. Lai gan, pēc Emmas teiktā, viņai ir bijuši daži brūtgāni. Uz priekšu, Emmas tante!

Itāliete Emma Morano vecākā persona uz zemes

Fakts, ka šī kundze ir dzīvojusi trīs gadsimtos ir prātam neaptverams. Kad viņa uzzināja, ka ir kļuvusi par vecāko dzīvo personu uz zemes, viņa teica: “Ak, pasaulīt! Es esmu veca kā kalni.”

Kas par sievieti!

Atstāj komentāru