Latvijā Raksti

“Naudas Latvijā nepietiek, tādēļ tiks celti nodokļi”

Naudas Latvijā nepietiek, tiks celti nodokļiValsts vajadzības pēc naudas spiedīšot meklēt iespējas nodokļos – paaugstināt esošās likmes, paplašināt nodokļu bāzi vai ieviest jaunus nodokļus, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Proti, šāds ir domnīcas Certus rīkotā nodokļu politikas foruma rezultāts. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzina, ka ir atskanējis starta šāviens diskusijām par jauno nodokļu politiku, kuri jābūt gatavai līdz nākamā gada aprīlim, bet rezultāts pašlaik neesot prognozējams.

Vislielākās batālijas gaidāmas saistībā ar pārmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmēs, sadalījumā, komplektā, iespējams, skarot arī valsts sociālās apdrošināšanas maksājumus. Vēl viens iespējamo izmaiņu virziens ir uzņēmumu ienākumu nodoklis, tā apliekamā bāze un atlaižu revīzija. Vēl esot savdabīgas rezerves patēriņa nodokļu izmaiņām, ziņo Dienas Bizness.

 

“Visticamāk, visām pusēm būs jāiznāk no komforta zonas,” secināja finanšu ministre.

Nodokļu ieņēmumus varot vairot, paaugstinot nodokļu likmes, samazinot atvieglojumus un paplašinot ar tiem apliekamo bāzi, bar veidot pievilcīgu nodokļu un uzņēmējdarbības vidi biznesa attīstībai, kā arī paaugstināt esošo nodokļu iekasēšanu, vēsta laikraksts.

Avots: Dienas Bizness

Atstāj komentāru