Latvijā Raksti

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents: “Māris Štrombergs nav izpildījis olimpiskos kritērijus” Lemšot, kā viņu turpmāk finansēt.

 

Māris Štrombergs nav izpildījis olimpiskos kritērijus

Pirms dažām dienām Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro beidzās 31. Vasaras olimpiskās spēles. Latvijas sportisti neieguva nevienu medaļu. Sākās diskusijas par iespējamiem neveiksmes iemesliem un kā viens no tiem tika minēta sporta nozares Latvijā nesakārtotība. Netiekot izcelti prioritārie sporta veidi. Viss finansējums tiekot izdalīts visiem pārstāvētajiem sporta veidiem, tādējādi katrs saņem mazumiņu naudas.

Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) taktika līdz šim bijusi šāda – finansiāli tiek atbalstīti tie sporta veidi, kuros Latvijas sportisti parāda labus rezultātus.. Taču, ja divas reizes kļūsti par olimpisko čempionu, taču trešajā reizē piedzīvo neveiksmi, tad vari necerēt, ka LOK atbalstīs un palīdzēs.

Sociālajā tīklā facebook.com Krišjānis dalījās savās pārdomās par LOK prezidenta Aldona Vrubļevska uzspļaušanu MBX riteņbraucējam Mārim Štrombergam. Proti, 24. augustā viņš Latvijas televīzijā paziņojis šādi: “Māris Štrombergs nav izpildījis olimpiskos kritērijus; sākot no 1. janvāra, tiks lemts, kā turpmāk viņš tiks finansēts”.

Krišjānis šādu rīcību nosaucis par cinisku. Viņš atminējās, ka tad, kad Māris Štrombergs divas reizes izcīnīja olimpisko zelta medaļu, Vrubļevskis “bezkaunīgi gozējās BMX čempiona slavas saulītē”. Tagad Māris olimpiskajās sacensībās ir piedzīvojis neveiksmi un tiek iemīts dubļos. Krišjānis raksta, ka viņam ir kauns Aldona Vrubļevska vietā. Turklāt šis ir ne tikai cinisms pārākajā pakāpē, bet arī ņirgāšanās par divkārtējo olimpisko čempionu.

Savas dusmas Krišjānis beidz ar šādiem vārdiem: “Padomju domāšanas atrauga Latvijas Olimpiskās komitejas vadībā? Kā saka – cilvēks no kolhoza var aiziet, bet kolhozs no cilvēka – nē.

Galvenais, lai uz 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā mūsu LOK prezidents neaizmirst paņemt līdzi vēl vairāk “piekabes” – funkcionārus un vēl mazāk atlētus, tad Latvijas sports ziedēs kā vēl nekad.”

Protams, var saprast, ka sistēma un finansējumu sadale ir, kāda tā ir, un sportisti ar to rēķinās, bet tas tomēr nav visai patīkami.

1 komentārs

  • Baviens butu atbalstijusi musu sportistus…kurs vel ir ieguvis divus olimpiskos zeltus pec kartas?!!latviesu sportisti nes Latvijas vardu pasaule bet parejie tik gudri dirst mak…

Atstāj komentāru