Latvijā Raksti

ES tiesa: Turpmāk LAIKS ceļā UZ un NO darba tiks ieskaitīts DARBA LAIKĀ!

Eiropas Savienības tiesa, kuras lēmumi ir saistoši arī Latvijai, nolēmusi, ka turpmāk laiks, ko cilvēki pavada ceļā uz un no darba tiks ieskaitīts darba laikā!

ES tiesa: Turpmāk LAIKS ceļā UZ un NO darba tiks ieskaitīts DARBA LAIKĀ!

Šis tiesas lēmums savā ziņā ir neliels apvērsums un tam noteikti būs ļoti liela ietekme, jo tūkstošiem darba devēju joprojām cilvēku pavadīto laiku ceļā uz darbu neuzskata par darba laiku!

Līdz ar to, tie uzņēmēji, kuri neievēros šo lēmumu, turpmāk pārkāps Eiropas Savienības regulas, ja viņi neieviesīs nepieciešamos uzlabojumus.

Šāds Eiropas Savienības tiesas lēmums ir pieņemts, daļēji pateicoties Spānijā ierosinātai lietai, kurā skatīja prasību pret kādu uzņēmumu, kas ievieš drošības iekārtas – uzņēmuma darbinieki bija iesnieguši prasību tiesā par to, ka viņiem līdz klientiem bija jāmēro garš ceļš, kurš netika ieskaitīts darba laikā.

7 komentāri

  • Nekas jauns,uk dažas vietas jau sen ta ir,bet tiesa gan ka ļoti reti,kur. Strādāju kādreiz apsardze un tur bij ta ka,ja objekts ir vairāk ka 10 jūdzes no dzīves vietas tad apmaksāja transporta izdevumus ti degvielas nauda plus apm ceļa pavadītais laiks,noapaļojot uz augšu,piem pusstunda vai stunda,,,

    • Un tika aprēķināts pēc stundu likmes… Tiesa gan,ka neviena cita darba vieta gan neko gadu neesmu redzējis,,,

  • Izkatu ka likums ir labs! Jo reāli ir cilvēki kuri lidz savai darba vietai mēro stundu un pat reizēm garaku ceļa posmu! Domāju ka tiks aprēķināts vidējais ceļa ilgums un pēc ta arī orientējoši tiks aprēķināta samaksa pie darba algas!Protams gribētos zināt uz kādām nozarēm šis likums attieksies!

  • Šis likums vsticamāk attieksies uz darbiniekiem kuriem darbavieta ir dažādos(mainīgos) objektos un laiks kas ir pavadīts cēļā no ofisa (dažreiz no dzīvesvietas) līdz objektam ir jāapmaksā. Piem. ārsta vizītes, celtniecības objekti, teritoriju labiekārtotāji, u.t.t.

  • Būs nesaprašana tāpat, kā ar darbnespejas lapām B. Šis attiecas uz tiem darbiniekiem, kuriem darba līgumā nav norādīta konkrēta darba vietas adrese un nav atrunāts, ka darbinieks piekrīt, ka viņam var mainīt darba vietu. Piem.ja Rimi darbinieks, kuram līgumā minēts, ka viņa darba vieta ir Alfa un vienīgi. Darba devējam vajag darbinieku Olimpijā, tad nu šis ir tas gadījums, kad būs jāapmaksā ceļā pavadītais laiks.

Atstāj komentāru