Fakti Raksti

Cik patiesībā izmaksā izgatavot Iphone

Apple ir zināma kā viena no slepenākajām kompānijām, bet ABC ziņu kompānijai ir tikusi iespēja ielūkoties Ķīnas ražotnēs, lai redzētu kā tiek ražoti Iphone viedtālruņi.

Lai arī mēs visi zinām, cik izmaksā būt par dārgā Iphone saimnieku, nav īsti skaidrs, cik patiesībā tas izmaksā, lai šo ierīci uzražotu. Lai nu kā, blogerim/analizētājam ir izdevies nākt klajā ar vidēju aprēķinu balstoties uz ziņu kompānijas rakstu.

Horace Dediu, kas ir zināms ar savām analītiskajiem rakstiem par Apple biznesa stratēģijām un paredzējumiem par firmas finansiālo situāciju, ir atradis divas atslēgas nianses rakstā: katru Iphone uzraži 24 stundu laikā un darbinieki uz ražotnes konveijera saņem 1,78 dolāru stundā.

Blogeris, analītiķis vēlāk nāca klajā ar jaunu izcenojumu viena viedtālruņa izveidei.
Sakaņā ar CNET, viņa atklātais:

Izmaksas svārstās no 12,5 līdz 30 dolāriem par ierīci.

Darbaspēka izmaksas joprojām ir ļoti niecīgs procents no kopējās cenu bāzes, kas ir 2-5% no preces pārdošanas cenas.

Sarežģītais izstrādes ceļš uz konveijera ar cilvēku palīdzību (141 dažādas darbības, ko veic atsevišķi darbinieki) varētu tikt automatizēts.

Tātad 12,5 līdz 30 dolāri! Pat augstākais variants ir ļoti niecīgs. Lai gan analītiķis paskaidro, ka salīdzinoši ar citu viedtālruņu ražotnēm šis skaitlis ir līdz pat 300% lielāks nekā citur, jo Apple izmaksas veido izslavētais dizains un kvalitāte.

Atstāj komentāru