Naudas krāšanai katru mēnesi nevajadzētu justies kā cīņai ar vējdzirnavām. Šeit ir apvienotas septiņas stratēģijas kā palīdzēt iekrāt 100€ mēnesī bez ikdienas dzīves kardinālas mainīšanas.
1. Noliec malā 100€ no algas.
Viena no visvienkāršākajām un tiešākajām metodēm kā iekrāt simts euro ir uzstādīt pārskaitījumu no algas konta krājkontā. Šādu pārsūtījumu uzstādīt aizņems tikai dažas minūtes un ļaus Tev uzkrāt naudu bez minstināšanās. Par cik šie pārskaitījumi notiek algas dienā, Tu tāpat redzēsi algas konta palielinājumu. Pat, ja daļa no tā aizpeldēs uz drošu vietu glabāšanai. Ņem vērā arī to, ka krājkontā parasti ir arī procentu pieaugums, kas ļaus šo uzkrāto naudu kaut nedaudz arī pavairot.
2. Izplāno savas maltītes iepriekš.
Pirms ej uz veikalu, sagatavo sarakstu ar ēdieniem, ko plāno nedēļai pagatavot. Tādā veidā, kad dosies uz veikalu, varēsi būt drošs, ka nopirksi tikai to ēdienu, kas tiešām nepieciešams, lai pagatavotu attiecīgās maltītes un tādā veidā neiztērēsi naudu papildus produktiem, bez kuriem mierīgi vari iztikt. Plānojot šīs maltītes, neaizmirsti arī ierēķināt kādu maltīti ārpus mājas vai pasūtījumus ar piegādi. Tādā veidā Tu jau būsi ierēķinājis savas mīļākā restorāna vai, piemēram, vakara ķīniešu ēdiena baudīšanu un par to nevajadzēs justies vainīgam.
3. Pērc ēdienu vairumā.
Pērkot ēdienu vairumā tam paredzētajos supermārketos, Tu ietaupīsi naudu, jo tas būs lēmums ar domu par rītdienu. Laba doma ir vairumā iepirkt ēdienus, kas nebojājas, piemēram, makaronus, žāvētas pupiņas, rīsus, griķus, dažādas piedevas. Bet svaigos produktus, piemēram, gaļu, dārzeņus, augļus, pirkt tikai pēc vajadzības. Un izlaid jau iepriekš pagatavotos, saldētos ēdienus, jo tie parasti maksā daudz vairāk nekā, ja attiecīgā ēdiena sastāvdaļas pirktu atsevišķi. Piemēram, iepriekš nomizoti un sagriezti augļi veikalā maksās divas vai trīs reizes dārgāk nekā pats auglis.
4. Ekonomē ūdeni.
Ir daudz dažādu veidu kā samazināt komunālos rēķinus. Sākot ar gaismas izslēgšanu izejot no istabas, beidzot ar siltuma noregulēšanu mazliet zemāk ziemas periodā. Bet ūdens ekonomēšana varētu būt pati vieglākā. Ekonomē veicot ātras dušas, noregulējot veļasmašīnu uz vismazāko ūdens patēriņu un pārmeklējot santehniku vai kaut kur netek garām ūdens (Paskaties skaitītājus pirms gulētiešanas, ja no rīta tie rāda citu skaitli, tad kaut kur aizplūst ūdens). Un, ja Tavā dzīvesvietā krāna ūdenim nav laba garša, tad nopērkot ūdens filtru tā vietā, lai pirktu tīra ūdens iepakojumus, Tu ietaupīsi simtiem eiro. Ir pierādīts, ka vidusmēra ģimene (4 cilvēki) tādā veidā gada laikā var ietaupīt līdz pat 3 000 dolāriem. Un papildus – tas palīdz cīnīties pret piesārņojumu.
5. Dari pats savus mājasdarbus.
Ja Tu sūti mazgāt savu veļu, nolīgsti katru mēnesi kādam tīrīt savu māju vai Tev ir iknedēļas randiņš ar savu manikīra speciālistu, tātad Tu izdod naudu, kuru varētu ietaupīt.
6. Izplāno “brīvo nedēļas nogali” katru mēnesi.
Patērētāju aptaujas liecina, ka lielākā daļa cilvēku visvairāk naudas iztērē sestdienās. Tas ir tāpēc, ka brīvdienas ir socializēšanās laiks – kino, branči, šopings, kafijas randiņi ar draugiem un ģimeni ārpus mājas. Tas viss summējas. Izplāno vienu nedēļas nogali mēnesī, kurā neatvērsi savu maku. Pierunā savus tuviniekus un izplānojat jautras bezmaksas izklaides savā apkaimē.
7. Meklē alternatīvas savām mīļākajām aktivitātēm.
Tā vietā, lai maksātu lielu naudu par sporta zāles abonamentu, kur pārsvarā laiku pavadi uz skrejceliņa, pievienojies bezmaksas skriešanas klubiņam. Tā vietā, lai pirktu kino biļetes, noskaties filmu mājās vai brīvdabas kino. Daudzās pilsētās reizēm notiek bezmaksas brīvdabas kino. Katram bāram ir vismaz viena alternatīva ar ļoti labu laimīgās stundas piedāvājumu. Seko jaunumiem internetā par bezmaksas pasākumiem, kas notiek Tavā apkārtnē, piemēram, bezmaksas koncerti.
Atstāj komentāru