Padomi Raksti

7 ieteikumi kā novērtēt potenciālo dzīvokļa biedru

Nenokļūsti situācijā, kad Tavs jaunais dzīvokļa biedrs ir šis džeks bildē. Uzdodot pareizos jautājumus Tu vari nodrošināt, ka sadzīvošana ar jaunajiem īrniekiem būs veiksmīga. Uztver šo kā dzīvokļa biedra testu.

1. Saskarsme

Kārtīgi apdomā kā Tu pats pavadi laiku mājās un kādi ir Tavi paradumi. Citiem cilvēkiem vairāk patīk komunālā dzīvokļa atmosfēra mājās, bet citiem patīk privātāks dzīvesveids. Citi dzīvokļa biedri sagaida, ka kaimiņi būs viņu draugi, bet, tai pat laikā, citi šādu dzīvošanu pielīdzina biznesa attiecībām. Tu noteikti gribēsi, lai jaunā dzīvokļa biedra uzskati un dzīvesveids sakristu ar Tavu.

2. Ieradumi

Citi cilvēki katru nedēļas nogali rīko trakas ballītes. Citi smēķē mājās. Citi cilvēki lieto zālīti, lai relaksētos. Citi cilvēki kolekcionē ieročus. Ja Tavās mājās ir kaut kādi konkrēti aizliegumi, par to noteikti ir jāpastāsta potenciālajam īrniekam.

3. Tīrība

Katram kaut kur ir savs perfektais dzīvokļa biedrs. Ja Tu esi pedants, tad noteikti vajadzētu atteikt sliņķiem un otrādi. Esot godīgam par to cik tīrīgs (vai netīrīgs) Tu esi, aiztaupīsi sev daudz strīdu un pasīvi agresīvas zīmītes nākotnei.

4. Dzīvnieki

Vai Tev patīk dzīvnieki? Vai Tu (vai saimnieks/ēka) tos atļauj? Vai Tev ir alerģija pret kaķiem? Ja ir dzīvnieks, cik daudz vietas tam nepieciešams? Cik skaļi tie ir? Vai Tu vari iedomāties dzīvnieku savā dzīvoklī?

5. Darbs

Pats minimums, potenciālajam īrniekam vajadzētu būt spējīgam samaksāt savu ikmēneša īres maksu. Stabila darba vieta ar regulāriem ienākumiem ir laba zīme. Bet arī pati darba vieta ir diskusijas vērta, jo daži cilvēki visu laiku strādā un praktiski nekad nav mājās, bet daži strādā no mājām un reti tās atstāj. Vai kāda no šīm versijām izklausās traucējoša? Šis varētu būt apdomas vērts temats pirms potenciālā īrnieka intervijas.

6. Skaļums

Vienalga, vai Tev mājas asociējas ar klusu miera ostu vai nebeidzamu koncertu, ir svarīgi, lai arī potenciālais īrnieks tāpat domātu par mājām. Dzīvokļa biedrs ar bungu komplekti vai nespēju savas domas domāt tās nepasakot varētu novest Tavu pacietību līdz baltkvēlei. Un otrādi – ja pats esi skaļš cilvēks, kas ikdienu pavada pie skaļas mūzikas un sarunām, kluss dzīvokļa biedrs varētu būt pārāk neērts.

7. Noskaņa

Uzticies intuīcijai. Ja Tev rodas labs kontakts no pirmā sarunas brīža, bet cilvēks neatbilst dažiem kritērijiem, varbūt ir vērts vēlreiz izvērtēt kritērijus. Vai starp tiem nevar atrast kompromisus? Un tai pat laikā, ja Tev kaut kas potenciālajā īrniekā nepatīk, bet īsti nevari saprast, kas tas ir – uzticies intuīcijai. Jūrā ir vēl daudz dzīvokli meklējošas zivis.

Atstāj komentāru