Padomi Raksti

5 iemesli, kas tevi attur no sapņu īstenošanas

Katram ir savi sapņi, nākotnes plāni un mērķi, bet lielākā daļa no mums tos dzīvē nepiepilda. Iespējams tāpēc, ka baidāmies no neveiksmes, neparedzētiem apstākļiem vai pat nāves? Daudzi no mums tā arī noveco jūtoties nepiepildīti, bezrūpīgi nodeldējot savu dārgo laiku un apjukuši – kāpēc?

Jo sapņiem taču ir paredzēts palikt sapņiem, tiem vajadzētu palikt nepiepildītiem. Tāpēc jau tie ir sapņi, vai ne?

NEPAREIZI.

Lūk, 5 iemesli, kāpēc nesasniedz savus sapņus.

1. Tev liekas, ka neesi gana labs.

Jā, katram reizēm ir tā mazā balss galvā, kas Tev čukst, ka neesi gana labs, ka esi neveiksminieks un nekam nederīgs. Reizēm Tu tici, ka esi izveidojos labāko lietu, kas jebkad eksistējusi un jau nākamajā dienā prāto, kā Tu esi pamanījis izveidot tik nekam nederīgu krāmu.

Izrādās, ka zinātnei ir šo to izdevies saprast par šo mazo balsi galvā. Pirmkārt, sākumā tā kalpoja kā komforts un drošība. Jā, zinu, tā pati balss, kas Tevi sauc par nelītu un nederīgu, patiesībā bija paredzēta kā palīgs un balsts nevis aizvainojums. Un nav tā, ka Tu varētu tai aizlīmēt muti un iemest stūrī. Bet jāsaprot, ka šī balss ir viena no labākajām īpašībām, kas mums piemīt, jo tā mums atgādinās, ka kaut kas nav gana labs un tie esam mēs.

Mēs katrs zinām savus limitus un tāpat arī to zin mūsu prāti. Tāpēc nākamreiz, kad dzirdi savu balsi sakām, ka Tava māksla, literatūra, fotogrāfija, deja vai jebkas cits ir drausmīgs, uztver to tā, it kā Tavas smadzenes Tev čukstētu un teiktu – Es varu labāk, es zinu! Es varu piepildīt savus sapņus!

2. “Man nav pietiekami daudz laika”

Es to teikšu vienreiz: Sapņi nav domāti, lai tos tikai apgrābstītu. Un, ja Tev nav gana daudz laika tam, par ko esi iededzies, tad Tu tā pa īstam nemaz to negribi.

Veiksmīgi cilvēki izbrīvē laiku, un, ja Tu esi viens no tiem cilvēkiem, kas regulāri notriec laiku Facebook, Instagram vai Tumblr, paņem hronometru un sāc skaitīt minūtes. Kad Tu izlem, ka apsēdīsies dīvānā un skatīsies TV, sāc skaitīt minūtes. Nesenais pētījums no The Telegraph parāda, ka vidēji cilvēki patērē vismaz stundu un četrdesmit minūtes sociālajos mēdijos katru dienu. Un Tu joprojām saki, ka Tev nav laika?

Ja Tev patiešām nav laika, lai darītu to, ko mīli, met malā to, ko Tu šobrīd dari un sāc darīt to, ko mīli. Jā, Tev, iespējams, būs mazāki ienākumi. Tev varbūt nebūs iespējas aiziet uz kino vai citas lietas, ko esi pieradis darīt, bet Tev būs laiks un iespējas darīt to, par ko esi sapņojis. Tev ir tikai viena dzīve, kāpēc gan to neizmantot, lai īstenotu savus sapņus?

3. Tavi tuvinieki domā savādāk.

Hei! Dzirdēju, ka gribi būt rakstnieks. Kurš gan vairs lasa un vispār, kļūt par pazīstamu autoru taču ir nenormāli grūti. Nāc labāk ballēties.

Katram ir tas viens cilvēks, kas apstāsies pie pirmajām grūtībām un centīsies Tevi paraut līdzi. Šie cilvēki uzskata, ka dzīvē jābūt reālistam. Mākslinieki maz pelna, tāpat arī rakstnieki. Par rēķiniem vari samaksāt, ja strādā stabilu ikdienas darbu, kuru iespējams ienīsti. Un kāda no tā jēga? Lai Tev būtu labs auto? Foršs dzīvoklis un statuss sabiedrībā? Bet kā ar Taviem sapņiem? Kā ar to sapni būt par rakstnieku un vēlmi, lai Tavus darbus cilvēki lasītu?

Zini, es varu pateikt vienu lietu. Lietu, kas ir reāls fakts. Ja Tu strādā parastā darbā no 9:00 līdz 17:00 un Tu rīt nomirtu, kas notiku? Kāds atnāktu Tavā vietā, ieņemtu Tavu darba galdu, cilvēki pieminētu Tavu aiziešanu un tas arī viss. Tava dzīve ir tikai viens mirklis pasaules eksistencē. Aizmirsts. Bet, ja Tu iesi un cīnīsies par saviem sapņiem, centīsies sasniegt, ko lielu, Tu būsi veiksmīgāks par jebkuru ofisa darbinieku, kas katru dienu strādājis darbu, kas viņam nepatīk. Vienalga vai tas nozīmē būt dejotājam, atlētam vai rakstniekam – Tev ir iespēja kļūt par kādu, kuru cilvēki neaizmirsīs. Iespēja, ka Tavs vārds tiks uzrakstīts uz grāmatas, uz albuma vāka, kāda luga nosaukta Tavā vārdā. Tev nav ko zaudēt, tikai iegūt. Ej un dari.

Citējot Alanu Vatsu: Ko Tu darītu, ja nauda neeksistētu?

Dari to!

4. “Es vēl neesmu gatavs.”

Tas prasa lielu drosmi, lai nolemtu sekot savam sapnim. Tas kļūst jūtamāks, kad sāc upurēt laiku ģimenei, savu dzīvesveidu, hobijus, līdzekļus un, iespējams, riskē ar visu. Es nesaku, lai tagad aizej no sava darba, sadedzini tiltus un iztukšo visus uzkrājumus. Tas, ko saku – iekurini to degsmi pēc sava sapņa. Piemet malku tai mazajai liesmiņai, kas Tevī iekšā visu laiku kvēlo, jo Tev ir tikai viena dzīve.

Katru rītu pamostoties Tu esi vecākais cilvēks kāds esi bijis un jaunākais kāds jebkad vairs būsi. Laiks no Tevis bēg un es bieži dzirdu vārdus “Es vēl neesmu gatavs” vai “Es vēl esmu pārāk jauns, man nav pieredzes”. Pupu mizas! Es vienmēr atkārtoju: Negaidi iespēju, izveido to pats! Tu pats būvē savus tiltus. Un, ja kāds tilts ir sabrucis, noklāts ar putekļiem un salūzis – celies un salabo to. Jo Tu esi gatavs. Darot Tu kļūsi gatavs.

5. Meli sev pašam.

Būt godīgam pret sevi ir viena no grūtākajām lietām dzīvē. Cilvēkiem nepatīk vilšanās un, kad Tu centies būt veiksmīgs, vienmēr dzirdi vārdus “Es daru visu iespējamo”, “Es strādāju dienu un nakti”, “Es visu laiku esmu aizņemts”.

Cilvēkiem patīk sevi slavināt. Bet ir vērts saprast, ka neesi labākais. Pagaidām. Došu Jums piemēru. Mans sapnis ir kļūt par rakstnieku un, kad biju jaunāks, teicu, ka nelasu grāmatas, jo visi tie stāsti ir bezjēdzīgi un man nepatika kā citi rakstnieki raksta. Es sev meloju, biju sevi pārliecinājis sev melot. Realitāte bija tāda, ka es ticēju, ka rakstu vislabāk un, ka man bija talants, lai būtu vislabākais. Es tam joprojām ticu, tikai daudz piezemētākā līmenī. Es atkāpos un pateicu sev, ka es šobrīd neesmu nekas vairāk kā puteklis. Lai spētu augt, man jāmācās no labākajiem. Es ņēmu rokās daudzas Stīvena Kinga noveles. Es neesmu sajūsmā par viņa novelēm – dažas man ļoti patika, pārējās vienkārši patika. Bet viņš neapstrīdami ir vispopulārākais un plašāk zināmais rakstnieks. Es pārstāju redzēt sevi kā rakstnieku, kas ir neatņemama literatūras pasaules sastāvdaļa, bet sāku redzēt sevi savā patiesajā būtībā – kā mācekli, kurš mācās pašmācības ceļā.

Tāpēc pārstāj sevi mierināt ar atrunām. Ej un maini pasauli!

Atstāj komentāru